tel. +48 55 641 31 00 email: recepcja@hotelpodlwem.pl deutsch english polski русский

Logo

Menu
Rezerwacja On-line Przyjazd: Wyjazd:

Śmierć kolekcjonera

W 2016 roku Elblągiem wstrząsnęła „Śmierć kolekcjonera”. Miłośnika dawnych papierów wartościowych uśmierciła w swojej książce elbląska pisarka, Agnieszka Pietrzyk. Mężczyznę zabito w Hotelu pod Lwem. Zresztą nie był jedyną ofiarą, w tajemniczych okolicznościach zginęła także hotelowa recepcjonistka. Choć te dwa (i dwa kolejne) morderstwa były tylko wytworem wyobraźni autorki, nie brakowało chętnych do rozwiązania kryminalnej zagadki. W lipcu 2017 roku odbył się Spacer Literacki tropem „Śmierci kolekcjonera”. Organizatorem wydarzenia była Zuzanna Gajewska (Szufladopółka), animatorka kultury i promotorka czytelnictwa. Hotel pod Lwem był parterem tej inicjatywy.

Wędrówka rozpoczęła się oględzinami miejsca zbrodni, czyli pokoju 307 w Hotelu pod Lwem. Choć zagadka była wymyślona, uczestnicy dostali kilka wskazówek od najprawdziwszego policjanta dochodzeniowo-śledczego. Podkomisarz Tomasz Klucznik z Komendy Miejskiej Policji w Elblągu powiedział im, na co warto zwrócić uwagę prowadząc śledztwo. Spacerowicze dokładnie obejrzeli pokój i hotelowe korytarze oraz przyjrzeli się dowodom. Wszystko po to, by wydedukować, kto, jak i dlaczego zabił. Ofiarą był 45-letni mężczyzna, właściciel wydawnictwa z Poznania, a w kręgu podejrzanych: pokojówka, recepcjonistka, żona, odnaleziona po latach córka i niespełniony pisarz. Uczestnicy zabawy mogli potem zapoznać się z ich zeznaniami, by dodać dwa do dwóch i wskazać zabójcę. Następnie spacerując po Elblągu między Starym Miastem, ulicami Rechniewskiego i Gwiezdną - czyli miejscami pojawiającymi się w książce Agnieszki Pietrzyk – poznawali następne fragmenty książki i otrzymywali kolejne podpowiedzi, zbliżając się do rozwiązania zagadki kryminalnej. Spacer zakończył się wręczeniem nagród dla tych „śledczych”, którzy byli najbliżej prawdy.

Nietypowy spacer to świetny sposób na poznanie Elbląga. Jeśli są Państwo zainteresowani organizacją takiej atrakcji prosimy o kontakt na marketing@hotelpodlwem.pl.

Wszystkich, którzy chcieliby poznać historię wspomnianego kolekcjonera zachęcamy do lektury. Książka Agnieszki Pietrzyk znajduje się w hotelowej biblioteczce. Proszę pytać w recepcji.

Śmierć kolekcjonera, opis wydawcy (Czwarta Strona):
Sąsiedzi w jednym z elbląskich mieszkań odkrywają parę powieszonych staruszków. Kilka godzin później środowiskiem zbieraczy rzadkich obligacji wstrząsa morderstwo jednego z kolekcjonerów. Ginie mężczyzna, który poprzedniego wieczoru wylicytował na hotelowej aukcji wyjątkowo cenny okaz papierów wartościowych.

Czy obie tragedie są ze sobą powiązane? Na to pytanie próbuje odpowiedzieć komisarz Kamil Soroka, który łączy siły z prokurator Mileną Łempicką-Krol. Bagaż własnych doświadczeń i obsesji zaprowadzi ten duet w wiele ślepych uliczek. Czas działa na ich niekorzyść, a lista podejrzanych się wydłuża.

Śmierć kolekcjonera to mroczna, pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji powieść kryminalna, która wciąga czytelnika nie tylko wartką akcją, ale też specyficzną atmosferą rzadkiego hobby, podsycanego przez teorie spiskowe.

Pełna relacja ze spaceru znajduje się na stronie organizatorki wydarzenia Zuzanny Gajewskiej, www.szufladopolka.pl

Zdjęcia ze spaceru autorstwa Urszuli Witkowskiej www.pelenzlew.com  :

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Pliki te nie przechowują żadnych danych osobowych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Rozumiem

fake richard mille wherewatches.com replicauhren.to best luxury replica watches best fake rolex